🎙️ Oto nowa seria #SAFEGEPodcast Autorski, w której #EksperciSAFEGE dzielą się wiedzą, ciekawostkami i edukują. Pierwsza seria to rozmowy o usłudze nadzoru inwestycji, ekologii oraz ochronie środowiska.
🟧 W S1 nowego cyklu SAFEGE występują:
🟦 Zachęcamy do obejrzenia pełnej wersji pierwszego odcinka serii I na naszym kanale YouTube TUTAJ
W ramach programu RE:GENERACJA, który realizowaliśmy wraz z naszym partnerem UNEP/GRID-Warszawa (środowiskową agendą ONZ) pomogliśmy w zachowaniu ekosystemu torfowiska rosiczki pośredniej w Krzesińskim Parku Krajobrazowym. Prace ochronno - naprawcze na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego toczyły się we współpracy merytorycznej z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego i Nadleśnictwem Gminy Gubin.
W SAFEGE czujemy potrzebę zaangażowania się w działania, które mogą stać się odpowiedzią na problemy wynikające ze zniszczeń w świecie przyrody. Dlatego ponad rok temu podjęliśmy z UNEP/GRID-Warszawa współpracę w celu ochrony użytku ekologicznego rosiczki pośredniej - pięknego torfowiska w woj. lubuskim, które poza walorami przyrodniczymi pełni ważną funkcję retencjonowania wody oraz jest miejscem bytowania wielu rzadkich gatunków zwierząt i roślin,
27.04.2023 podpisaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku kontrakt z Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Białymstoku na aktualizację dokumentacji projektowej na zadaniu: „Granica województwa – Suwałki – przebudowa drogi wojewódzkiej nr 652”.
Jest to trzecia współpraca z tym zamawiającym. Projekt przyczyni się do poprawy infrastruktury transportowej, komunikacyjnej i turystycznej regionu, co będzie miało realny wpływ na jego rozwój gospodarczy, tworzenie nowych miejsc pracy i poprawę jakości życia mieszkańców. - więcej informacji.
Zachęcamy do zapoznania się z video ukazującym niektóre z naszych aktywności w kwietniu TUTAJ.
Od 29.04.2023 kierowcy mogą w pełni przejechać trasą S7 o długości 230 km, która łączy Warszawę z granicami województw małopolskiego i świętokrzyskiego, bowiem otwarto ostatni z odcinków S7 w ramach inwestycji, która łączy obwodnicę stolicy i Grójca. Powstanie tego odcinka nadzorowała nasza firma.
Na otwarciu fragmentu pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn Północ obecni byli Premier Mateusz Morawiecki i Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz oczywiście Eksperci SAFEGE, którzy nadzorowali ten wymagający projekt.
Do ruchu udostępnione zostały obie jezdnie w pełnym przekroju dwóch pasów na odcinku ponad 17 kilometrów trasy pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn Południe. Na tym odcinku, z uwagi na prace budowlane prowadzone jeszcze na drogach serwisowych i lokalnych, a także w najbliższym sąsiedztwie trasy głównej, obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Można już korzystać z węzła Złotokłos, a także z wybudowanych na sąsiednich odcinkach S7 węzłów Lesznowola oraz Tarczyn Południe. W kolejnych etapach oddane do ruchu zostaną węzły Antoninów i Tarczyn Północ.
O wydarzeniu napisali także:
26.04.2023 podpisaliśmy kontrakt ze spółką LUVENA S.A. z siedzibą w Luboniu na pełnienie nadzoru inwestorskiego dla inwestycji „Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu hali magazynowej zlokalizowanej w Luboniu przy ul. Magazynowej 16”.
Założona moc instalacji to 1,5571 MWp, a składać się ona będzie z 3 385 paneli (z których każdy o mocy 460 Wp). Prace będą prowadzone na działającym obiekcie i potrwają do połowy przyszłego roku (więcej informacji).